středa 29. března 2017

Krav Maga a Kapap - ukázková hodina s přednáškou

V rámci Dní izraelské kultury se můžeme těšit i na ukázkovou hodinu bojových umění z Izraele, která proběhne v pondělí 10. dubna od 19,30h v tělocvičně 3. ZŠ Rabasova ve Slaném. 

A co je Krav Maga a KAPAP?

Krav Maga a KAPAP jsou 2 systémy reálného boje a oba pocházejí z Izraele. Vznikly v 50. letech 20. století a každý systém má jiného zakladatele. Krav Maga byla založena Imi Lichtenfeldem a KAPAP Havivem Galiskem. Oba systémy se pak zabývají bojem beze zbraně, obranou proti zbraním a k výcviku patří samozřejmě i střelba.

Krav Maga (hebrejsky: boj zblízka) byla založena Imi Lichtenfeldem (1910-1998), slovenským Židem a sportovcem, který  díky své  velmi  dobré  kondici a  znalostem  bojových  umění cvičil nově formovanou IDF v letech (1948-1968). I po odchodu z armády se Imi věnoval rozvoji  svého systému sebeobrany pro civilní použití. V  roce  1981 založil  společně s  Eyalem  Yanilovem nejznámější organizaci propagujicí Krav Maga po světě – IKMF.

KAPAP (Krav Panim el Panim, hebrejsky: boj v tváří v tvář) byl založen Havivem Galiskem (1930-2005), jehož prvorozeným  synem  je   Moshe Galisko, současný představitel IKA (International KAPAP Association), tedy asociace, pod jejíž záštitou cvičíme.  Haviv žil v  Palestině  a bojoval za nezávislost Izraele v  rámci  jednotek  Palmach.  Poté, díky  svým  bojovým zkušenostem, učil IDF především v sebeobraně proti střelným zbraním a práci se střenou zbraní.

Přijďte se podívat a vyzkoušet tento způsob sebeobrany na vlastní kůži.  Zajímavý článek o historii Izraele a jeho obranných složkách a další informace naleznete na stránkách organizace na https://www.kravmaga-kapap.cz/kapap/historie-izraele

Žádné komentáře:

Okomentovat