středa 8. března 2017

Koncert Trombenik

V rámci zahajovacího koncertu Dní izraelské kultury uslyšíte koncert pražské klezmer kapely Trombenik, který se uskuteční dne 6.4.2017 od 20h v prostorách  Dividýlka Hotelu Hejtmanský dvůr ve Slaném. 

Pánové Trombeniku se nechali zmámit klezmerovou hudbou v roce 2001.
Každý z nich přišel z kapely provozující žánr zcela odlišný. Pod maskou Trombeniku se tak skrývá rocker, folklorista, středověký trubadůr, alternativní polykač střídajících se různých taktů, folkař, funkyman i ethnovlnař.

Jejich barevná hudební minulost určuje styl a směr, jímž kapela kráčí. Klezmerové melodie (písně židovských hudebníků z východní Evropy a z Ameriky) z 19. a 20. století jsou jim základem. A ty sytí hoši jazzem, balkánským duchem, cikánskou nespoutaností, latinskoamerickým rytmem, zastřešují ethnoklenbou a nabíjejí rockovou municí.

 Jako klezmeři stáli před posluchači v Praze, na Moravě i v zahraničí. Rozpínají se na velkých podiích festivalů a sálů, smršťují na menších klubových hudebních scénách. Stávají se bodem programů s vážnou hudbou a jindy zcela nevázaně vyhrávají do tance na svatbách a plesech. A konečně čas od času koketují s múzami na divadle.

Charakteristický zvuk kapele dodává pětice nástrojů: klarinet, housle, bendžo, kontrabas a bicí. Zpívá se v angličtině přistěhovalců z Evropy a v jidiš.


Vstupenky na koncert v ceně 50Kč můžete zakoupit online na https://www.kultura.slansko.cz/, na místě před koncertem či v pokladně městského kina, Masarykovo náměstí 159. Pokladna městského kina je otevřena denně, včetně sobot a nedělí od 16 do 20 hodin. Telefon: 312 522 608 (16-20 h). 
Žádné komentáře:

Okomentovat